Apie mus

Šis planetariumas pastatytas 1989 m. p agal architekto Roberto Stasėno projektą.

Pastato akcentas – apvalus žvilgantis 12,5 metrų skersmens kupolas su 160 vietų Žvaigždžių sale. Greta yra ir kita 130 vietų amfiteatrinė salė, erdvus vestibiulis ekspozicijoms, stebėjimų aikštelė ant stogo, darbo kabinetai, kavinė, rūbinė ir techninės patalpos.

VILNIAUS UNIVERSITETO PLANETARIUMAS – vienintelis Lietuvoje specializuotas astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centras, kurio kupolo formos Žvaigždžių salėje unikalia projekcine aparatūra rodomas įvairiose Žemės vietose stebimas žvaigždėtas dangus ir jame vykstantys reiškiniai. Planetariumas Vilniuje veikia jau 56 metus (įsteigtas 1962m.).

Tai valstybinė biudžetinė įstaiga, priklausanti Vilniaus Universitetui.

Planetariumas palaiko ryšius su Lietuvos Astronomų sąjunga ir tarptautinėmis mokslo organizacijomis: The Planetary Society (centras Pasadena), International Planetarium Society (centras Grenvilis) ir Hubble/ESA Information centre (Miunchenas).

Pagrindinė veikla:

  • mokomosios paskaitos moksleiviams ir studentams;
  • seansai ekskursijoms;
  • disputai, visuomenės susitikimai su mokslininkais;
  • įmonių ir asmenų proginiai renginiai.

Žvaigždžių salėje: vedami įvairūs renginiai: mokomosios
paskaitos moksleiviams ir studentams, visuomenės susitikimai
su mokslininkais ir įžymiais žmonėmis, disputai, konferencijos,
konkursai, knygų aptarimai, vakaronės ir kt.

 

 

Pagrindinis planetariumo aparatas - projektorius PRF – 2 ZEISS, kuris rodo 6000 žvaigždžių, Saulę, Mėnulį, planetas, Paukščių Taką, meteorus, kometą, Zodiako ir kitus žvaigždynus, dangaus vaizdą iš įvairių Žemės vietų ir kt.

joomla template