Seansų grafikas

S Pr A T K P Š

(AV17) GALLERY

Apsilankymai: šiuolaikinės skulptūros,

objekto ir instaliacijos parodos Vilniaus mieste

Spalio 16 – lapkričio 6 d. galerija (AV17) kartu su Vilniaus universiteto planetariumu pristato skulptoriaus Tauro Kensmino parodą „Ateities fosilijos“. Čia eksponuojamuose darbuose bandoma spekuliuoti vaizduotėje gimstančiomis hipotezėmis, apmąstant pasaulio ateitį, su kurios išsipildančiomis prognozėmis tenka susidurti jau šiandien. Objektai asociatyviai siejasi su kosminiais kūnais ar erdvėlaivių fragmentais, tuo pačiu savo zoomorfiškomis formomis panašėja ir į jau nebeegzistuojančių, o gal dar tik egzistuosiančių gyvių fosilijas. Tauras Kensminas (1991) yra jaunosios kartos menininkas, baigęs skulptūros magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, nuo 2012 m. aktyviai dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose Lietuvoje bei užsienyje.

Paroda Vilniaus universiteto planetariume yra projekto „Apsilankymai“ dalis, kurio metu tris savaites vienuolikoje Vilniaus miesto viešų erdvių eksponuojamos šiuolaikinės skulptūros, objekto ir instaliacijos parodos. Ekspozicijos kviečia susipažinti tiek su žinomų, tiek su jaunų Lietuvos menininkų darbais bei atrasti jų kuriamus ryšius su supančia aplinka ar architektūra. Vienuolikoje šiuolaikiniam menui neįprastų vietų pristatomi menininkų kūriniai kviečia iš naujo pažinti Vilniaus miesto pastatus ir erdves bei pažvelgti į juos kitu kampu.

(AV17) galerija, įkurta 2011 metais, yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Netradiciškai pristatydama Lietuvos kūrėjų darbus plačiajai visuomenei, galerija siekia kurti palankų lauką šiuolaikinio meno pažinimui bei suvokimui skatinti.

Parodos Vilniaus mieste veiks iki lapkričio 16 d.

Ekskursijos po parodą Vilniaus universiteto planetariume vyks spalio 17 d. 17:00 val. ir lapkričio 5 d. 16:30 val.

Daugiau informacijos: www.av17gallery.com/naujienos

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, JCDecaux.

Visos parodos ir vietos:

Danas Aleksa „Nesuplanuota kryptis” - Vilniaus geležinkelio stotis (Geležinkelio g. 16)

Jonas Aničas „Stebėtojai” - Pirklių klubas (Gedimino pr. 35)

Evelina Dapkutė „Ne lauke nelaukia” - Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmai (Žirmūnų g. 1E)

Andrius Erminas „Kūnai” - Vilniaus televizijos bokštas (Sausio 13-osios g. 10)

Nerijus Erminas „Svetainė” - Kompozitorių namai (A. Mickevičiaus g. 29)

Tauras Kensminas „Ateities fosilijos” - Vilniaus universiteto planetariumas (Konstitucijos pr. 12A)

Rimantas Milkintas - Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (Saulėtekio al. 5)

Raimonda Sereikaitė „#selfie” - Tarptautinis Vilniaus oro uostas (Rodūnios kl. 10A)

Rafal Piesliak - Valakupių reabilitacijos centras (Vaidilutės g. 69)

Marija Šnipaitė „Lūkuriuojant” - Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kasos (A. Vienuolio g. 1)

Džiugas Šukys - Sapiegų rūmų parkas (Antakalnio g. 17)